ANKARA'NIN YALITIM İÇİN TERCİHİ İZOKÖPÜK!

Sprey poliüretan köpük ve sprey polyurea köpük ile ısı, ses ve nem yalıtımlarında kesin çözüm üretiyoruz.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN

Ankara Teras İzolasyon Hizmeti

Günümüzde yaz mevsiminde insanlar tarafında sıklıkla kullanılan Ankara teras izolasyonyapıların kışın hava muhalefetine maruz kaldığı teraslarda, sorun yaşanmadan önce alınması gereken önlemlerden birisidir. Açık teraslarda özellikle yaşanan su akması ya da sızıntısı, yalnızca alt katlara zarar vermekle kalmaz ayrıca başlamış olduğu yerden itibaren hasar vermeye başlar. Bu durumda ilerleyen süreçlerde betonun çürüyerek binanın zayıflamasına sebep olur.

Bu sebeple alınacak tedbirler, bağlı bulunduğu katın yanı sıra alt katları da koruyacaktır. İyi bir yalıtım ile kişilerin yaşam standartları daha kaliteli bir hale gelir. Bu sayede kışın tadilat ihtiyacı olmadan terasın kullanılabilir hale gelmesi sağlanır.

Teras İzolasyon Nasıl Yapılır?

İnsanlar tarafından en fazla merak edilen konular Ankara teras izolasyonfiyatları ve nasıl yapıldığıdır.  Öncelikle yüzeyin etüdü yapılmalı ve hazırlığı daha önceden bitirilmelidir. Terastaki mevcut kaplamaların türü belirlenmesinin ardından sağlamlığı teyit edilmelidir. Önceki kaplamaya uygun olan uygun yalıtım malzemesi tercih edilmeli ve hazırlanmalıdır. Seramik üstüne derz dolgu yapılması ile su izolasyonu uygulamasına geçilmelidir.

Kurumadan suyla yıkama uygulaması gerçekleştirilmemelidir.  Teras su izolasyonu konusunda işinde uzman firmalar, sorunsuz izolasyon sağlayarak, yeniden bir tadilat çıkmasına engel olurlar. Bu sebeple periyodik aralıklar ile devamlı yalıtım yaptırmak yerine, bir defa dayanıklı ve uzun ömürlü izolasyon yaptırmak çok daha iyi olacaktır.

Teras İzolasyon Malzemeleri ve Fiyatları

Günümüzde Ankara Teras İzolasyon firmaları genel itibari ile teras su izolasyonu yaparken dört ayrı malzeme kullanırlar. Bu malzemeler ise; bitümlü, çimento-akrilik, poliüretan ya da MS polimer/hibrid polimer esaslı ürünlerdir. Hangi tip ürünle su izolasyonu yapılırsa yapılsın bundan önce yüzey hazırlığına çok özen gösterilmelidir. Ayrıca uygulama yüzeyi iyi bir şekilde temizlenmeli, gevşek parçaların da kazınması gerekir. Yüzey temiz olmalı, toz olmamalı ve yağsız bir konumda yer almalıdır.

Pek çok etkenden kaynaklıortaya çıkan çatı akması sorunu özellikle de yoğun yağmur ve kalitesiz su izolasyonu neticesinde meydana gelir. Bu durumda nitelikli su izolasyonu yaptırılmasında büyük bir yarar vardır. Kaliteli su izolasyonu, en yoğun yağışlarda bile çatıda akma problemini minimum düzeye ulaştırır.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE
ÜCRETSİZ KEŞİF İMKANI

Hemen ısı, su ve ses yalıtımı yaptırarak kazanmak
ve firmamız ile ilgili her türlü konuda iletişim kurmak için lütfen arayın;