Teras İzolasyon

Teras İzolasyon

Teras İzolasyon hususunda İzoköpük;  2002 yılında kurulan ısı, ses ve su yalıtımında hizmet veren bir firmadır. Müşteri memnuniyetini hedef alan politikası ile büyümeye ve hizmet ağını Türkiye’ye yaymayı amaçlıyor. İzoköpük, uzman kadrosu ile her geçen gün Ar-Ge çalışmalarına bir yenisi eklemeye devam ediyor. Bununla birlikte izolasyon ve yalıtım sektörüne yeni ürünler ve hizmetler dahil ederek adından söz ettirmeye devam eden bir firmadır.

Teras İzolasyon konusunda oldukça başarılı olan İzoköpük firması müşterilerine kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyor. Teras izolasyon, mevsim fark etmeksizin sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Hava muhalefetlerine maruz kalan teraslarda sorun yaşanmaması adına bazı tedbirlerin alınması gerekir. Açık teraslarda yaşanan bazı sorunlar vardır. Bunların başında su akması ya da su sızıntısıdır. Su sızıntısı sadece alt katlara zarar vermekle kalmayıp betonun çürümesine hatta binanın zayıflamasına sebep olabilir. Teras İzolasyon konusunda her şey bu yazımızda

 

Teras İzalosyonu Neden Önemlidir?

İyi bir teras izolasyon, yaşanılan binanın zarar görmesini engelleyerek yaşam kalitesini üst seviyeye taşır. Teras izolasyon konusunda 3 tip yalıtım tekniği uygulanır. Bu teknikler, sürme tip su yalıtımı, yapıştırmalı su yalıtımı ve polyurea su yalıtımıdır. Sürme tip su yalıtımı maliyeti düşük ve en sık kullanılan yöntemlerden biridir

. Bu yöntemde çimento, bitüm, kauçuk ve poliüretan gibi birçok farklı malzeme kullanılsa da en yaygın kullanılanı çimento ve kauçuktur. İkinci olarak yapıştırmalı su yalıtımı günümüzde en sık kullanılan yöntemlerden biridir. Teras izolasyon, yaparken bu yöntemi kullanmanız halinde 5 yılda bir bu tekniği kullanarak izolasyon yenilemesi yapılması gerekir.

Son olarak teras izolasyonunda en iyi çözümlerden biri olan polyurea su yalıtımıdır. Bu yöntem uzun süreli kullanımlar için en uygun olanıdır. İklim şartlarına ve dış darbelere karşı oldukça dayanıklıdır.  Teras İzolasyon, kişilerin ve binanın sağlığını koruyan önemli bir uygulamadır. Biriken su binaların içinde veya dışında geri dönüşü olmayacak zararlara yol açabilir. Bununla birlikte en ufak sarsıntıya maruz kalan binaların yıkılmasına kadar sebep olabilir. Bu durumların yaşanmaması adına İzoköpük’ ün kaliteli hizmet anlayışını deneyerek teras izolasyonu yaptırabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir